Co je to HOG?

HOG nebo H.O.G. nebo-li „Harley Owners Group“ znamená v překladu klub majitelů motocyklů Harley – Davidson.

Toto sdružení vniklo v roce 1983 z popudu továrny Harley – Davidson Motor Co. Ta také vytvořila Chapter Charter čili stanovy a pravidla, která platí pro členství.  Najdeš je ke stažení na hog.com.

Od té doby se HOG stal největší organizací, která sdružuje motocyklové nadšence po celém světě. V současnosti je jich více jak milión. HOG byl založen a je sponzorován továrnou, aby nabídl benefity a služby všem milovníkům H-D a pomohl rozvinout užší vztah mezi jezdci, dealerem a továrnou.

HOG se geograficky dělí na takzvané Chaptery, které zpravidla vznikají v místě dealera.  Mezi sebou se členové HOG poznají podle nášivky na zádech a podle domovenky (např. Praha Chapter – Czech Republic ). Každý Chapter má obvykle svůj volený výbor, který pořádá akce v průběhu celého roku. Většina událostí souvisí s jízdou. Chapter je pak vlastně snahou všech jejích členů, jak získat z jezdění a života kolem motocyklů H-D co nejvíce.

Jak již název napovídá, členem se může stát každý, kdo vlastní motocykl Harley – Davidson a zaplatí poplatky spojené s členstvím. Každý, kdo si u autorizovaného dealera zakoupí nový motocykl, stává se automaticky na dobu jednoho roku členem. Po roce dostává každý člen možnost své členství v HOG prodloužit a to buď o další rok nebo si předplatit doživotní členství tzv. Life Membership.

A co je vlastně náplní člena Chapteru, proč být součástí HOG? Je to jednoduché. Jezdíš? Máš sny?  Jsme komunitou, která je odhodlaná si své sny plnit. Ať už rád jezdíš ve skupině nebo sám díky členství v HOG zažiješ to nejlepší ze světa Harley-Davidson.

Hlavní výhodou je možnost se připojit a podílet se na organizování a účastnit se nejrůznějších akcí, vyjížděk, charitativních a dalších jiných aktivit. Každým rokem HOG organizuje ty největší a nejlepší motorkářské akce v Evropě včetně European Bike Week na Faaker See v Rakousku, European HOG Rally v St. Tropez a mnoho dalších!

Každoročně získají členové balíček s kartou, odznakem a sběratelskou nášivkou. Úplně noví členové obdrží také HOG cestovní mapu. HOG má mimo jiné vlastní časopis (tištěný i e-Magazine), který každý člen obdrží 4x ročně.  Výhod je ale mnohem víc, včetně moto-průvodcovských služeb,  pořádání celoročních soutěží v ježdění jako je Mileage program, ABC’s of Touring nebo např. možnosti výhodného zapůjčení motocyklu H-D ve vybraných dealerstvích po celém světě.

Jak se mohu připojit k Chapteru?

Kontaktuj náš výbor nebo svého dealera pro více info.

Praha Chapter – Czech Republic

Náš pražský Chapter vznikl v roce 1993 a v současnosti má již přes 170 členů. Také my se aktivně podílíme na organizaci našich vyjížděk a různých akcí jak místních tak i mezinárodních. Proto je Praha Chapter v kontaktu s ostatními Chaptery z mnoha koutů Evropy ale i jinde. Klub vítá zájem všech motorkářů a ostatních fandů značky, proto také vznikly tyto internetové stránky www.hogpraha.cz, kde je možné dozvědět se o životě našeho pražského klubu více.

Praha – Poděbrady

Takovým příkladem naší akce je ta, kterou pro nás každoročně začíná sezóna. Jedná se o obnovenou tradicí jízdy Praha – Poděbrady. Tato jízda sahá svojí historií až do třicátých let. Praha Chapter spolu s Harley Davidson Club Praha a dealerem – Šalamounkou tuto krásnou tradici obnovili a pravidelně v dubnu pořádají. Nutno dodat, že s přispěním města Poděbrad.  V roce 2017 navštívilo tuto akci okolo 6,000 motocyklů a zhruba 15,000 lidí. A to se jezdí do Poděbrad hlavně za klidem..

HOG Praha Chapter

Ke stažení

Nové fotogalerie

Image00007.jpg 25.-28.7. Pskov: Wheels and Grill Party
Image00007.jpg 17. - 21. 7. 1000 MILES

Partneři

Harley Davidson STK Bohdalec Botel Albatros Harley Davidson Praha

HOG Praha na FB